گردانندگان سایت کودکان بهشت کلاهبردار بودند

خبرگزاری ایرنا: رئیس پلیس فتا البرز از دستگیری اعضای باند کلاهبرداری اینترنتی تحت عنوان «کودکان بهشت» در این استان خبر داد.

سرهنگ محمد اقبالی روز یکشنبه درجمع خبرنگاران افزود: در پی چندین فقره شکایت مشابه به پلیس فتا استان البرز مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی افراد، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس این استان قرار گرفت.

وی اضافه کرد: با پیگیری‌های اطلاعاتی مشخص شد که افرادی در فضای مجازی یک شبکه اینترنتی با نام «کودکان بهشت» راه اندازی کرده و برخی افراد از روی نا آگاهی و حس نوعدوستی مبالغی به حساب این شبکه واریز کرده‌اند.

استراتژی ورود به بازار در کسب و کار اینترنتی را در کالج تپسل بخوانید

اقبالی خاطرنشان کرد: درپی واریز این وجوه، افراد کلاهبردار و گردانندگان شبکه مذکور نیز مبالغ دیگری از حساب شاکیان برداشت می‌کنند.

وی گفت: با پیگیری‌های اطلاعاتی پلیس فتا استان البرز پنج نفر از اعضای باند کلاهبرداری شبکه جعلی اینترنتی «کودکان بهشت» در تهران، البرز و مناطق دیگر کشور دستگیر شدند.

اقبالی افزود: در بررسی‌های بیشتر مشخص شد که این افراد اطلاعات کارت‌های بانکی کاربران را با ایجاد یک سایت جعلی تحت عنوان کمک به کودکان بی بضاعت دریافت و پس ازمدتی اقدام به خالی کردن حساب‌های بانکی آن‌ها می‌کردند.

وی بدون اشاره به میزان مبلغ کلاهبرداری متهمان بیان داشت: تاکنون ۱۰۰ شاکی این پرونده شناسایی و پیگیری برای شناسایی دیگر شکات نیز ادامه دارد.

خبری: مهم ترین اخبار کودکان 

رئیس پلیس فتا البرز از هموطنان خواست، چنانچه با این شیوه مورد کلاهبرداری اینترنتی قرارگرفته‌اند به پلیس فتا استان البرز یا استان محل سکونت مراجعه کنند.

کلاهبرداران فروش خودرو ارزان قیمت به دام افتادند

رئیس پلیس فتا البرز دربخش دیگری ازسخنان خود ازدستگیری اعضای باند کلاهبرداری تحت عنوان فروش «خودرو ارزان قیمت» در این استان خبرداد و گفت: این افراد با تبلیغات کاذب در فضای مجازی به فریب کاربران و خریداران خودرو می‌پرداختند.

اقبالی افزود: این افراد در قالب «استارت آپ» و انتشار آگهی فروش خودرو مدل بالا زیر قیمت بازار، خریداران را به پرداخت مبالغی تحت عنوان بیعانه ۵۰ میلیون تا ۱۰۰ میلیون ریالی و وعده تحویل خودرو در ۴۸ ساعت بعد ترغیب می‌کردند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۵ شاکی دراین زمینه شناسایی و چهارمتهم دستگیر شده‌اند که پرونده برای شناسایی شکات احتمالی دیگر باز است.

اقبالی یادآور شد که این کلاهبرداران با اجاره کارت‌های بانکی افراد بی بضاعت، طعمه‌ها به پرداخت وجوه به این حساب‌ها ترغیب کرده تا ردی ازخود به جا نگذارند.

رئیس پلیس فتا استان البرز به مردم هشدار داد با توجه به نزدیکی پایان سال و افزایش خرید‌های نوروزی برای خرید‌های اینترنتی ازسایت‌های معتبر و اصلی استفاده کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.